Epson Expression Premium XP-7100 A4 3-in-1 Wireless Colour Ijet Printer C11CH03401
Category Inkjet Printer
Product Code: EP65185
Category Inkjet Printer
Manufacturer Epson
  • 3-in-1 printer
  • Print, scan and copy
  • Print speed: up to 15.8 ppm (mono) / 11 ppm (colour)
  • Features include Red eye removal and Photo Enhance
  • Connectivity: USB host, Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Ethernet and SD card slot
Starting from
/
%
Compare
Lead Time
1
UNSPSC Code
Weight
10.07
Catalog Page Number
859
Apple Air Print
Yes
Bluetooth
Yes
Brand
Epson
Categories
Printers & Scanners
Category
Inkjet Printer
Cloud Print
Colour
Black
Connection
USB/WiFi/WiFi Direct
Connectivity
USB host, Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Ethernet and SD card slot
Country Of Origin
Indonesia
Depth (mm)
445
Duplex
Duplex Print
No
Functions
Print/Copy/Scan
Height (mm)
268
Manufacturer
Epson
Model
xpression Premium XP-7100
Number Of Cartridges
5 Ink Cartridges
Print Speed
up to 15.8 ppm (mono) / 11 ppm (colour)
Printer Type
Inkjet
Reach Requires Health & Safety Data Sheet
Sheet Capacity
100
Size
A4 Printer
Speed Range
11 to 20 ppm
Type
Inkjet Printer
Width (mm)
482
Lead Time
1
UNSPSC Code
Weight
10.07
Catalog Page Number
859
Apple Air Print
Bluetooth
Brand
Categories
Printers & Scanners
Category
Cloud Print
Colour
Black
Connection
USB/WiFi/WiFi Direct
Connectivity
Country Of Origin
Indonesia
Depth (mm)
445
Duplex
Duplex Print
No
Functions
Print/Copy/Scan
Height (mm)
268
Manufacturer
Model
xpression Premium XP-7100
Number Of Cartridges
5 Ink Cartridges
Print Speed
Printer Type
Inkjet
Sheet Capacity
100
Size
A4 Printer
Speed Range
11 to 20 ppm