Bahco 244P-22-XT Blue XT Handsaw 22in 9 TPI
Category Saws
BAH244P22XT BAH244P22XT
BAH244P22XT BAH244P22XT
BAH244P22XT BAH244P22XT
BAH244P22XT BAH244P22XT
Product Code: BAH244P22XT
Specification
Length: 550mm (22in).
Blade thickness: 1.03mm.
Teeth: 9 TPI.
Brands include; Stanley, DeWalt and Milwaukee
Category Saws
Manufacturer Bahco
Compare
Catalog Page Number
289
Categories
Hand Tools
Category
Saws
Country Of Origin
Sweden
Dimensions
134x636x32mm
Form
Handsaw
Length
550mm
TPI
9
Type
Saws
Weight
146g
Catalog Page Number
289
Categories
Hand Tools
Category
Country Of Origin
Sweden
Dimensions
134x636x32mm
Form
Handsaw
Length
550mm